جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

کتاب «صراط مستقیم» پاسخی محکم به شبهات وهابیت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «صراط مستقیم» پاسخی محکم به شبهات وهابیت


رئیس موسسه دارالزهرا (س) گفت: کتاب صراط مستقیم یکی از آثار آیت‌الله صافی گلپایگانی است که در پاسخ به شبهات مهدویت تالیف شده و اکنون در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عرضه می‌شود.

رئیس موسسه دارالزهرا (س) عنوان کرد

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن معنوی  در قم، با اشاره به یکی از شاخص‌ترین آثار آیت‌الله صافی گلپایگانی بیان کرد: کتاب «صراط مستقیم» از تالیفات آیت‌الله صافی گلپایگانی است که مجموعه شبهات وهابیت مطرح‌شده در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای را پاسخ داده است. این کتاب از آثار شاخص این مرجع تقلید محسوب می‌شود.

وی افزود: این مرجع تقلید با وجود اشتغالات فراوان علمی و پاسخگویی روزانه به نامه‌ها، استفتائات، تدریس، تألیف و ملاقات‌های مهم روزانه، احساس مسئولیت کرده و با قلم رسا و مستدل خود به این شبهات پاسخ داده‌ است.

رئیس موسسه دارالزهرا(س) تاکید کرد: صراط مستقیم مشتمل بر شبهات و سئوالاتی است که وهابیت و برخی مخالفان بی‌اطلاع در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه شبهات مطرح شده توسط وهایبت بارها توسط بزرگان و دانشمندان شیعه با استدلال‌های مبتنی بر قرآن کریم، سنت، عقل و تاریخ  پاسخ داده شده است تصریح کرد: با این وجود بعضی از شیعیان پاسخ این سئوالات و شبهات را خدمت آیت‌الله صافی گلپایگانی تقدیم کرده و از ایشان درخواست کردند که به این شبهات پاسخ دهد.

معنوی با اشاره به احساس مسئولیت آیت‌الله صافی گلپایگانی نسبت به شبهات گوناگون برای مردم جامعه بیان کرد: این مرجع تقلید با وجود اشتغالات فراوان، احساس مسئولیت کرده و خودشان به این شبهات پاسخ داد.

وی اضافه کرد: پاسخ‌های این مرجع تقلید در کتاب «صراط مستقیم» با قلمی رسا، پر محتوا و با تکیه بر مسلمات فریقین گرد آمده است که می‌تواند منبع بسیار خوبی برای محققان، مبلغان و نیز هدایت‌گر آنانی باشد که با این شبهات مواجه شده و می‌شوند.

// فارس

آدرس کوتاه :