سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

154 روستا زیرپوشش خدمت آبفار قم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت به صفحه کامل

154 روستا زیرپوشش خدمت آبفار قم است


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم گفت: استان قم دارای 197 روستا است که از این تعداد 154 روستا زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم:

 به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، علیجان صادق‌پور از نتایج حاصل از پیمایش اماکن روستایی، جمع آوری انشعابات غیر مجاز و وصول مطالبات این شرکت خبر داد.

 

وی با بیان اینکه استان قم دارای 197 روستا است که از این تعداد 154 روستا زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد گفت: در پیمایش سال 93 از این روستاها اطلاعات جامع و کاملی به دست آمد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم تصریح کرد: در این پیمایش حجم آب خسارتی محاسبه شده به بیش از 300 هزار متر مکعب بوده که در مقایسه با مقدار فروش آب در سال 92 معادل 4.6درصد از کل فروش آب در آن سال بوده است.

وی افزود: یکی از تأثیرات این پیمایش این بوده است که همزمان با شروع آن تعدادی از انشعابات غیرمجاز توسط خود متخلف و بدون اطلاع شرکت جمع آوری شد.

صادق‌پور با اشاره به اینکه مطالبات یکی از مهمترین دارایی‌های شرکت‌ها است گفت: کاهش دوره وصول مطالبات از 373 روز در سال 92 به 169 روز در سال 93 رسیده است و در سال جدید نیز به کمتر از این مقدار کاهش خواهد یافت.

وی عنوان کرد: در این پیمایش شاهد کاهش چشمگیر آب بدون درآمد از 43 درصد در سال 92 به 30 درصد در پایان سال 93 بوده‌ایم. / فارس

 

آدرس کوتاه :