سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

تلاش برای ارتقای طرح قرآنی بشارت 1454 - روابط عمومی

 

 

بازگشت به صفحه کامل


تلاش برای ارتقای طرح قرآنی بشارت 1454


نشست همکاری برای ارتقای طرح قرآنی بشارت 1454 با حضور مدیران کل صدا و سیمای مرکز قم، اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی استان قم در مرکز قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، همزمان با آغاز طرح قرآنی بشارت 1454 در کشور، ستاد اجرایی این طرح در استان قم با حضور مدیران کل صدا و سیما، اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی در صدا و سیمای مرکز قم برگزار شد.

حجت الاسلام لطفی نیاسر مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم در این نشست با اشاره به مهجور ماندن قرآن در زندگی مردم و اهمیت این طرح قرآنی در ارتقای فرهنگ قرآن و سبک زندگی قرآنی در جامعه گفت: این طرح با همراه کردن مساجد، دارالقرآنها و مراکز قرآنی استان برای بالابردن فضای فهم قرآن در بین مردم می‌کوشد سبک زندگی قرآنی را در جامعه ترویج کند.

حجت الاسلام اسکندری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم نیز در این نشست ابتکار، خلاقیت و نوآوری در برنامه های قرآنی به منظور جذب مخاطب و بالابردن فرهنگ قرآن در جامعه را ضروری دانست و افزود: شناسایی و معرفی افرادی که سبک زندگی قرآنی دارند باید از اولویت های این طرح باشد.

حجت الاسلام عزت زمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم نیز اعلام کرد: اینکه در جامعه جا بیافتد که قرآن کتاب زندگی است و مردم ترغیب شوند تا برای امور زندگی و اجتماعی خود به آن مراجعه کنند، یک امر مهم است که با چنین طرح‌های قرآنی امکانپذیر خواهد بود.

در این نشست مقرر شد در راستای محورهای طرح قرآنی بشارت 1454 روزانه مسابقاتی با مشارکت محتوایی و تامین جوایز توسط اداره کل اوقاف، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و اداره کل تبلیغات اسلامی از شبکه استانی نور پخش شود و تا پایان سال ادامه یابد.

پوشش اخبار قرآنی استان در بخش های خبری، و تطبیق مباحث کارشناسان سبک زندگی در برنامه‌های صدا و سیما با مباحث قرآنی و معرفی شخصیت‌های قرآنی در زمینه‌های مختلف در برنامه‌های پرمخاطب صدا و سیمای استانی، طراحی و تولید مسابقه‌ای بر مبنای بخش‌های منطبق با قرآن در زندگی مخاطبان و تولید موشن گرافی با مشارکت سازمان تبلیعات اسلامی از جمله مصوبات این نشست بود.

 

آدرس کوتاه :