حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

نور فقاهت شبکه نور آماده پخش شد - روابط عمومی

 

 مستند تلویزیونی «نور فقاهت» با نگاهی به زندگی آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه با پایان کار تدوین آماده پخش از سیمای استانی نور و شبکه های سراسری شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید علیرضا جعفری محقق، نویسنده و تهیه کننده مستند «نور فقاهت» گفت: صفحات زرّين كتاب تاريخ، مردان بزرگى را به ما مى‏نمايد كه در راه نجات انسانها از هيچ كوششى فروگذار نكردند. مردانى كه زندگى پر بار خويش را وقف هدايت بشر نمودند.

وی افزود: عالمان دين در راه هدايتگرى و نبرد با  نادانى و فساد گام نهادند و مشعل فروزان هدايت را به دست گرفته و راه پر پيچ و خم تاريخ را روشن نمودند. مستند «نور فقاهت» نیز با نگاهی ویژه و به منظور الگو سازی برای طلاب جوان و عموم مردم  به زندگی و آثار مرجع گرانقدر تقلید آیت الله نوری همدانی می پردازد. ایشان متولد 1304 شمسی و  از شاگردان برجسته آیات عظام بروجردی و امام خمینی (ره ) بوده‌اند.

جعفری تهیه کننده سیمای مرکز قم تصریح کرد: این مستند به ابعاد گوناگون زندگی حضرت آیت الله نوری همدانی شامل: تحصیل، اساتید، تدریس، تبلیغ، مرجعیت، آثار و تالیفات، فعالیت‌های اجتماعی، ارتباط با مردم، ابعاد سیاسی، و حمایت‌های ایشان از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری می پردازد.

وی با اشاره به عوامل ساخت برنامه گفت: این برنامه به کارگردانی محمد رضا زندی، نور و تصویر سید مهدی معنوی، صدابرداری رسول جانی زاده در سه قسمت 30 دقیقه‌ای با هدف پخش از شبکه‌های سراسری و شبکه استانی قم تهیه و تولید شده است .